ОШ "Вук Караџић" Витошевац
Децу учимо како да мисле, а не шта да мисле
Education template

Упис ђака првака

Датум: 15. Mart 2016 11:10 Категорија: Новости

Обавештење о упису ђака у први разред основне школе можете погледати овде

Поштовани родитељи,
Према Закону о основама  система образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
То значи да се школске 2016/2017. године  у први разред уписују сва деца рођена од 1. марта 2009. године до краја фебруара 2010. године. Родитељи ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.
Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу
(1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2016/2017. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2010. године.
Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу коју врши психолог. На основу мишљења психолога школа може да препоручи: упис детета у први разред или одлагање поласка у школу за годину дана, уз наставак похађања припремног предшколског програма.

Упис и тестирање  деце за  полазак у први разред основне школе за школску 2016/2017. годину ће се обавити у периоду од 01.04.2016. до 30.6.2016. године.
За упис потребно је прибавити :
- извод из матичне књиге рођених (оригинал или оверену фотокопију)
- потврду да је дете похађало обавезни припремни предшколски програм (која се добија од предшколске установе коју је дете похађало)
- пријаву боравка становања ( подаци из личне карте само на на увид)
- доказ да је дете здраво и способно за похађање школе ( потврда из дечјег диспанзера након обављеног прегледа)

Након уписа код скретара школе, заказује се термин тестирања детета.
Тестирање за упис овогодишње генерације првака обавиће школски  психолoг.
На основу теста и интервуја са родитељима  утврђује се  интелектуална, социјална и емотивна зрелост детета за полазак у школу.

СВИМ БУДУЋИМ   ПРВАЦИМА   ЖЕЛИМО   СРЕЋАН   ПОЧЕТАК
И   ПУНО   УСПЕХА!