Распоред наставе на РТС-у

ОБАВЕШТЕЊЕ
о упису ученика у први разред за школску 2021/2022. годину

Поштовани родитељи,
обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2021/2022. годину обавити у периоду од  1. априла до 31.маја 2021. године у секретаријату школе, сваког радног дана од 8 – 14 часова.
У први разред основне школе за школску 2021/22. годину уписују се:
*редован упис
-деца рођена од 1. марта 2014.-28.фебруара 2015. године
*превремени упис
-деца рођена од 1.марта 2015. до 31. августа 2015. године
Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.
Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, а у складу са просторним могућностима школе. Родитељ подноси  захтев изабраној школи  до 01.02.2021. год. , у складу са чланом 55. став 19. Закона о основном образовању и васпитању.    (,Сл.гл. РС,, бр.55/2013, 101/2017, 10/2019, 27/2018-др.закон). У захтеву треба да буде наведено име и презиме детета, датум рођења , адреса пребивалишта,  име и презиме родитеља/другог законског заступника, телефон и меил адреса родитеља као и разлог уписа детета у нашу школу.  Неблаговремене захтеве Школа неће разматрати.

Упис ученика у први разред школске 2021/22. године вршиће се електронским путем.
На порталу е Управа биће доступна  услуга Исказивање интересовања за упис детета у основу школу  (о датуму приступа порталу бићете благовремено обавештени преко сајта школе).
Родитељи приликом уписа не подносе документа. Извод из матичне књиге рођених, потврду о пребивалишту детата ,  лекарско уверење (потврда о здравственој способности детета за упис у школу) и уверење о завршеном припремном предшколском програму, прибавља школа приликом е-уписа (електронским путем из службених евиденција РС), а на основу писане сагласности родитеља/другог законског заступника (школи се стављају на увид лична документа са јмбг за дете и једног родитеља).

Нове информације о упису ученика које будемо добијали од надлежних институција биће доступне на  сајту школе.

ИНФОРМАЦИЈА ЗА РОДИТЕЉЕ
у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.
Потребно је да:
  • Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада
Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:
  • Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*
* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

*****************************************************************

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ "ВУК КАРАЏИЋ" ВИТОШЕВАЦ

Ова услуга служи за исказивање интересовања за упис Вашег детета у основну школу, док ће се упис и тестирање детета обавити накнадно. Имајући у виду ванредне околности, Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће накнадно одредити датум почетка уписа, о чему ћете бити обавештени и моћи ћете заказати термин за упис и тестирање. Услуга је доступна од 1. до 30. априла 2020. године.

Поштовани родитељи,

Потребно је да у периоду од 1.4. до 30.4.2020. године искажете интересовање за упис детета у 1. разред наше школе.

То можете учинити преко:

1. платформе euprava.gov.rs

(уколико се определите за ову опцију прочитајте УПУТСТВО 1

2. преко мејла школе upisu1.vitosevac@gmail.com

(уколико се определите за ову опцију прочитајте УПУТСТВО 2)

СМС-ом или позивом на број 064 8867718

(уколико се определите за ову опцију прочитајте УПУТСТВО 2)

Желим вам добро здравље!

Директор школе,